דור האלפא או דור רוחני?#

הילדים שנולדו החל מ-2010 הולכים לשנות את העולם, תכירו קוראים להם דור האלפא- כך התחזיות שנועדו להעניק למפרסמים, בעלי עסקים ותשתיות כלכליות מפה על התנהלות הדורות הבאים (בניהם גם דור ה-X, Y, Z ), מספרים עליהם שנולדו עם המסכים ביד, שהם יזמים מלידה ומגיל צעיר כבר יהיו עצמאים ובעלי עסקים.

על פי מארק מקרינדל, חוקר דורות מאוסטרליה, העוקב אחר התפתחות הדור הזה כבר כמה שנים ומכנה אותם "דור הזכוכית" בשל יכולתם ונטייתם הבלתי מתאמצת אל מול המסכים והטכנולוגיות האפליקטיביות, כמו כן צופה מקרינדל כי דור זה יהיה בעל נטיות יזמיות ויחליף 17 מעסיקים שונים במהלך חייהם ולפחות 5 קריירות שונות ואף ישאף לכמה חודשי חופש בכל שנה שהם פרקי זמן ארוכים ללא תעסוקה, יש שהעידו הלך הרוח של הדור, כי לא יחכו לפנסיה אלא יעדיפו לממש במהלך חייהם את אותה היכולת "להנות מהחיים" ולא להמתין לסוף חייהם.

חכמת הקבלה אינה מסבירה הבדלים דוריים אך מספרת על התפתחות האגו והרצון המוביל את כל האנושות למשבר שבו כיום כבר אין התפתחות משמעותית בחומר ובתחומי הכלכלה מדע ואומנות פורצי דרך וכי אנו מתפתחים למצב שבו האנושות תתקדם לקראת מימוש פנימי אושר ומשמעות אשר ורצונות גבוהים אשר לא יוכלו עוד להסתפק בריגושים הרגילים. לא אוכל, מין, משפחה, כסף, כבוד, מושכלות, כל זה לא יהיה חשוב כל כך לדור הבא, אלא שהוא חייב לספק לגוף שלו את כל הצרכים שלו ומעבר לכך יחפש דרגה חדשה של כוחות המנהלים את החומר.

חכמת הקבלה מספקת הסבר לגבי ההתפתחות החדשה שבו הדור החדש ירגיש צורך עז לחיפוש אחר משמעות רוחנית -ערכית גבוהה מהחומר, המתבטאת בקשר בין בני אדם אחרת לא יהיה להם בכלל דחף וחיות באותם המסגרות והערכים על פיהם התנהל העולם עד כה.

מבחינה טכנולוגית כבר ישנם כל האמצעים המשובחים ביותר (ועוד עומדים לצאת אל שוק כל מדפסות הלייזר שיביאו עימם מהפכה שלמה) שתמלא כל צרכיו של האדם ויתפנה מקום לאותו דור מיוחד להשקיע בדרגה החדשה של ההתפתחות, שבה נגלה את הכוחות מעבר לחומר שמנהלים את עולמינו ואותנו. חכמת הקבלה מעניקה מענה לאותו צורך מיוחד במשמעות הפנימית דרך החיבור בשיטה מדויקת בעשיריות ובמבנה חברתי כללי אשר יכול להעניק תשתית חינוך על בסיס הערך "ואהבת לרעך כמוך" לאותו הדור שאנו מקווים שישנה את העולם ויפתח את מימוש התפתחות הדרגה חדשה.